Background Image

Majowe warsztaty pogłębionej praktyki w Lęborku .

Majowe warsztaty pogłębionej praktyki w Lęborku .

 

ZAPRASZAMY NA PIĘCIODNIOWE WARSZTATY POGŁĘBIONEJ PRAKTYKI W LĘBORKU !!!

 

Kochani !

                 W tym roku zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie,  podczas którego będziemy eksplorować ciało, zmysły, emocje, umysł jako pole świadomości poprzez praktykę jogi oraz praktykę głosu. W ramach naszego spotkania pierwszego dnia odbędzie się  koncert harmonizujący SPIRIT TREE.

      Nasze spotkanie staje się wyjątkową okazją, by spojrzeć z szerszej perspektywy na proces, który nam towarzyszy od lat , w duchu uświadomienia, akceptacji, uwolnienia oraz połączenia.

      W praktyce jogi Andrzej poprowadzi nas , poprzez konkretne działania w obszarze różnych grup asan , w kierunku kontemplacji organicznych energii przyjmujących formę jakości ziemi ( prthivitattva ), wody ( aptattva ), ognia ( tejastattva ), powietrza ( vayutattva ) oraz przestrzeni/eteru  ( akasatattva ) w różnych częściach ciała.

      W obszarze praktyki głosu Alicja poprowadzi nas poprzez cztery sesje warsztatowe, których długość będzie zależeć od dynamiki grupy (ok 3 godz. dziennie). Podczas ostatniej sesji usiądziemy w kręgu i wspólnie stworzymy Krąg Pieśni.

,,  GŁOS - HARMONIA I AKTYWACJA  POTENCJAŁU ŻYCIOWEGO ''

Alicja :

W jaki sposób nasz głos przybliża nas do wewnętrznej harmonii ze sobą, z innymi, ze światem? Jak możemy się wspierać korzystając z potencjału głosu?

Wibracja naszego głosu oddziałuje na nasz system hormonalny tym samym na psychiczny i fizyczny stan naszego zdrowia, wspierając naszą odporność psychofizyczną. Relacja jaką mamy ze swoim głosem często jest relacją jaką mamy z przestrzenią kreacji. Poszerzenie świadomości swojego głosu, poznanie jego możliwości przekłada się na urzeczywistnienie naszego potencjału twórczego. Głównym celem warsztatu jest pogłębiony kontakt ze swoim głosem, zwiększenie jego świadomości i puszczenie go w swobodzie. Warsztat jest zaproszeniem dla Ciebie do wyrażenia siebie w lekkości i autentyczności.

To, co wspiera proces otwieranie się na swój głos to akceptacja swoich słabości, napięć, blokad. Nie będziemy nic przełamywać, przekraczać. To, czego będziemy szukać już mamy w sobie, potrzebujemy tylko sprawnego przewodnika i odpowiednich warunków, by to łagodnie wydobyć.

Podczas poszczególnych sesji warsztatowych będziemy zapoznawać się z trzema rodzajami praktyki głosu: oczyszczającą, harmonizującą i energetyzującą. Wejdziemy też w praktykę Naada Jogi (Joga Dźwięku).

Sesje warsztatowe zawierać będą medytacje i relaksacje prowadzone, centrowania i harmonizowanie systemu czakralnego oraz procesy pracy z ciałem-głosem. Będziemy doświadczać jak narzędzia takie jak mantra czy sylaba nasienna transformują jakość wibracyjną w osobie. Praktyka ta będzie też kontynuacją pracy z żywiołami na wcześniejszych sesjach jogi.

Podczas tych sesji będziemy poruszać kluczowe tematy dotyczące emisji głosu:

  • Otwierania się głosu,
  • Podparcia dla głosu,
  • Średnicy głosu,
  • Organiczność i witalność ciała,
  • Udrażniania przepływu,
  • Poszerzania świadomości swoich blokad i ich rozpuszczania,
  • Wyrażania siebie głosem,
  •  Poruszymy aspekty oczyszczająco - uzdrawiające płynące z pracy z głosem autorską metodą Voice Healing.

Podczas warsztatu zmierzamy do uwolnienia swojego autentycznego głosu w relacji z sercem i realizacji swojego potencjału energetycznego.
Warsztat jest skierowany do osób pełnoletnich, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie potrzeba żadnych szczególnych umiejętności, jedynie gotowość i chęci. Praca, którą prowadzi Alicja jest wielowymiarowa, od poziomu fizycznego, po wymiary subtelne.

 


SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW

 

29.04 - 03.05.23 ( od soboty do środy )

Koszt  : 1000 zł     

Współprowadzący :  Andrzej Kozłowski wraz Alicją Ruczko

O Alicji :

Artystka, pieśniarka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu, uzdrowicielka dźwiękami mis tybetańskich, przewodniczka duchowa. Podczas warsztatów i indywidualnych sesji wspiera proces uwalniający naturalną ekspresję życiową (aktywacja potencjału duszy). Tworzy zespół Spirit Tree w ramach którego śpiewa i komponuje muzykę, która wspiera proces harmonizowania i podwyższania jakości wibracyjnych.

Doświadczenie

W praktyce rozwoju i pracy z głosem jestem od ponad dwudziestu lat. Praktykowałam w nurcie pracy z organicznym ciałem-głosem. Mam szerokie doświadczenie w obszarze pracy z pieśnią tradycyjną(polską, afrokaraibską i innymi), sztuki performatywnej oraz rytualnej. Od wielu lat prowadzę warsztaty, wykłady interaktywne, indywidualne sesje dotyczące szeroko rozumianej pracy z głosem i wibracją. Od 2006 roku prowadzę swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku, współpracuje z HARMONIUM Studio i innymi ośrodkami wspierającymi rozwój człowieka, wykładam w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze w Olsztynie.

Kontakt: mail: studioglosu.alicja@gmail.com

Alicja tel.: 691-21-33-88

Więcej:

https://www.facebook.com/alicja.ruczko/

https://www.facebook.com/StudioGlosuiDzwieku

https://www.facebook.com/SpiritTree.music

 

  oraz  gościnnie  SPIRIT TEE : Alicja i Marek Ruczko

 

                                                                                                 

 

Rozkład zajęć podczas warsztatów :

Pierwszy dzień

 9.30 - 12.30  praktyka jogi ( Andrzej )

18.00 - 20.00 koncert  harmonizujący ( SPIRIT TREE) dla uczestników warsztatów gratis. Szczegóły znajdziecie tutaj : Koncert

 

Drugi, trzeci, czwarty dzień

 9.30 - 12.30  praktyka jogi ( Andrzej )

17.00 - 20.00 warsztatowa sesja praktyki głosu ( Alicja )

 

Piąty dzień

8.30 - 11.30 praktyka jogi ( Andrzej )

14.00 - 16.00 Krąg pieśni ( SPIRIT TREE )

Warsztaty przeznaczone są dla osób z co najmniej rocznym doświadczeniem w jodze Iyengara ( wykonujących samodzielnie  Salamba Sirsasanę oraz Salamba Sarvangasanę , klasycznie lub z pomocami ). Można się już zapisywać.

PROSIMY O ZAPISY WYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ andrzej@joga.lebork.pl

, przed wpłatą zadatku prosimy o sprawdzenie dostępności miejsc na warsztatach.

JEŚLI POTRZEBUJECIE FAKTURĘ PROSIMY O POINFORMOWANIE O TYM ORAZ PODANIE DANYCH W MAILU ZGŁOSZENIOWYM .

W zgłoszeniu prosimy o podanie informacji, jak długo już praktykujecie Państwo jogę według metody Iyengara , kto jest Waszym nauczycielem , oraz problemów zdrowotnych, które mogą wpłynąć na Waszą praktykę.

 

 

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku 200 zł do 16.04.2023 osobiście w recepcji studia lub przelewem na konto :

29 1240 3800 1111 0011 0149 9953 ( UWAGA ZMIANA RACHUNKU )

Joga - Lębork Andrzej Kozłowski

ul. Pomorska 5 C

84-300 Lębork

Prosimy o niedokonywanie przelewem wpłat wyższych niż podana kwota zadatku !

Istnieje możliwość noclegu w studio jogi , koszt 50 zł za noc  ( łóżko w pokoju , ilość miejsc jest ograniczona ) .

Można przyjechać już w piątek po południu 28.04.2023 :)

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

Przejdź do góry strony

Joga Iyengara jest ścieżką holistycznego podejścia do życia i dostarcza praktycznych narzędzi do tworzenia i podtrzymywania zdrowego ciała i witalności , jasnego umysłu, emocjonalnego spokoju oraz duchowego dobrostanu. System szkolenia opracowany na podstawie ponad 75 lat nauczania przez mistrza jogi  B.K.S. Iyengara , jest osadzony w starożytnej indyjskiej tradycji oraz filozofii joga sutr Patandżalego.