Praktyczne sugestie

Praktyczne sugestie

Nasze Centrum poświęcone jest praktyce jogi zgodnie z przekazem BKS Iyengara. Sala do jogi to miejsce, do którego przychodzisz się zrelaksować. To miejsce intensywności, wyzwań , które mogą stać się okazją do rozpoznania Twojego własnego spokoju.

 1. Spróbuj zorganizować się tak, aby przyjść na zajęcia około 10  minut wcześniej, nie spóźniaj się.
 2. Przed wejściem do budynku wyłącz telefon komórkowy ! ;)
 3. Żołądek powinien być pusty, a jelita opróżnione. Odczekaj 4 godziny po obfitym posiłku, a 2 godziny po lekkim.
 4. Odzież i obuwie zmienne zostaw w szatni, pieniądze i inne cenne przedmioty zabierz ze sobą do sali.
 5. Po sali poruszaj się boso (podłoga jest podgrzewana).
 6. Zachowaj ciszę i skupienie w trakcie zajęć.
 7. Podczas praktyki utrzymuj normalny oddech. Nie wstrzymuj oddechu. Wdychaj i wydychaj powietrze wyłącznie przez nos, nie oddychaj przez usta.
 8. Podczas praktyki oczy, uszy, gardło i brzuch powinny być rozluźnione.
 9. Praktykowanie pozycji ( asan ) odsłania ból, sztywność oraz słabość. Nie obawiaj się tego. Jakikolwiek ból odczuwany podczas praktyki powinien być tymczasowy.r
 10. Uporczywy ból jest oznaką nieprawidłowej praktyki. Powiedz o tym nauczycielowi przed zajęciami.
 11. Podczas menstruacji nie zaleca się wykonywania normalnej sesji, ponieważ może to być szkodliwe. Zgłoś tą okoliczność nauczycielowi przed zajęciami, żeby mógł dać Ci odpowiednią serię.
 12. Jeśli masz jakiś problem ( ból pleców, nadciśnienie itp.), jeśli jesteś w trakcie leczenia, koniecznie przed zajęciami poinformuj o tym swojego nauczyciela. 
 13. Podczas wykonywania ćwiczeń nie udzielaj pomocy innym uczestnikom zajęć bez wyraźnego polecenia nauczyciela.
 14. Ze wszystkich pomocy dostępnych w studio korzystaj z najwyższą starannością i uwagą. Po zakończeniu zajęć odłóż wszystkie na miejsce.
 15. Ciesz się praktyką w grupie. 

Przejdź do góry strony

Joga Iyengara jest ścieżką holistycznego podejścia do życia i dostarcza praktycznych narzędzi do tworzenia i podtrzymywania zdrowego ciała i witalności , jasnego umysłu, emocjonalnego spokoju oraz duchowego dobrostanu. System szkolenia opracowany na podstawie ponad 75 lat nauczania przez mistrza jogi  B.K.S. Iyengara , jest osadzony w starożytnej indyjskiej tradycji oraz filozofii joga sutr Patandżalego.