Background Image

Andrzej Kozłowski

Andrzej Kozłowski

Dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Intermediate Junior 3 .

Posiada Certyfikat  Iyengara, który uprawnia do nauczania jogi według metody IYENGARA ® na całym świecie.

Baza nauczycieli jogi Iyengara w Polsce

Praktykuję jogę od 2002 roku, uczę od 2008 roku. Jestem szczęściarzem mając okazję spotykać w swoim życiu ludzi, którzy mnie nieustannie inspirują, od najbliższej rodziny, poprzez przyjaciół, aż po uczestników zajęć i nauczycieli. To, że praktykuję jogę i mogę dzielić się swoją pasją z innymi, jest dla mnie przejawem nieprzewidywalności naszego życia. Moje doświadczenia życiowe otworzyły mnie na akceptację wielowymiarowości i niejednoznaczności naszej tzw. rzeczywistości. Każdy uczestnik zajęć staje się dla mnie inspiracją do zgłębiania wiedzy i poszukiwania skutecznych narzędzi do budowania relacji i w sprzyjających warunkach dzielenia się sobą. Zapraszam na zajęcia ! 

tutaj znajdziesz listę odbytych przeze mnie szkoleń 

 

„Kiedy praktykujemy sztukę z poziomu serca, zdajemy sobie sprawę, że nie ma wyboru.  Nie ma większego znaczenia,czy prowadzimy autobus, czy przygotowujemy pizzę. Mówi się, że joga to umiejętność działania; może to być umiejętność bycia akrobatą, muzykiem, kierowcą rikszy lub mistrzem miecza. Ta umiejętność, to zdolność, która nie nie kładzie nacisku na osobę ją posiadającą, lecz ujawnia całkowity brak sprawcy. Intuicji towarzyszy pewien rodzaj pasji, by odstawić to co jest bezużyteczne. To jest tym, co pozwala nam oddawać się całym sercem sztuce, bez oczekiwań. Im więcej mamy powodów, dla których rozpoczęliśmy uprawianie sztuki, tym więcej pojawia się przyczyn do porzucenia jej. Bez pasji pojawia się ryzyko, że staniemy się kolekcjonerami technik, przeskakując od jednej ścieżki do drugiej, od jednego nauczyciela do drugiego. Co może być wytłumaczeniem „szaleństwa” praktykowania tego samego ćwiczenia przez lata, jak nie intuicja, że nie ma nic do zyskania, ani nic do stracenia?”

Christian Pisano

 

 

Przejdź do góry strony

Joga Iyengara jest ścieżką holistycznego podejścia do życia i dostarcza praktycznych narzędzi do tworzenia i podtrzymywania zdrowego ciała i witalności , jasnego umysłu, emocjonalnego spokoju oraz duchowego dobrostanu. System szkolenia opracowany na podstawie ponad 75 lat nauczania przez mistrza jogi  B.K.S. Iyengara , jest osadzony w starożytnej indyjskiej tradycji oraz filozofii joga sutr Patandżalego.