Kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności - 17.02.24

Utworzono: 06-01-2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kurs, który rozpocznie  się w naszym studio już 17 lutego 2024 !

 

MINDFULNESS-BASED COGNITIVE THERAPY FOR LIFE (MBCT-L)

Program Uważność w Życiu, czyli MBCT for Life jest najnowszą adaptacją kursu Terapii Poznawczej Opartej na Uważności dla potrzeb szerszego grona odbiorców poza kontekstem klinicznym, czyli dla każdego, kto pragnie rozwinąć swój prawdziwy potencjał do uważnego, świadomego przeżywania życia, a jednocześnie zredukować cierpienie psychiczne i nauczyć się kreatywnie z nim pracować. Program został wzbogacony o cenne praktyki wdzięczności i współczucia. 

Kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) był to pierwotnie program interwencji opartej na uważności (MBI) nakierowany na pracę z negatywnymi emocjami i reaktywnymi, negatywnymi wzorcami myślenia w celu zapobiegania nawrotom zaburzeń nastroju. Program został stworzony przez naukowców: Marka Williamsa (Oksford), Johna Teasdale’a (Cambridge) i Zindela Segala (Toronto) w ramach tzw. trzeciej fali terapii poznawczej jako program zapobiegający nawrotom depresji. Jego skuteczność w kontekście zaburzeń depresyjnych została udowodniona empirycznie w licznych randomizowanych kontrolowanych badaniach klinicznych i potwierdzona przez Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (National Institute for Clinical Excellence – NICE). Rozległe badania szybko dowiodły, że efektywność MBCT rozciąga się również na inne obszary zachwiania wewnętrznej równowagi takie jak: chroniczne wyczerpanie i stres, stany lękowe, uzależnienia, nawracające lub nieustępujące stany obniżonego nastroju.

Tutaj możesz poczytać o historii programu MBCT, jego twórcach, podstawach naukowych i badaniach klinicznych.

Program Mindfulness w Życiu w przystępny i ustrukturyzowany sposób sprzyja budowaniu i zakorzenianiu umiejętności, postaw i zrozumienia, które mogą przyczynić się do autentycznych zmian w życiu uczestników. Podobnie jak MBCT ma charakter doświadczeniowy i koncentruje sę na uczeniu się uważności zarówno poprzez praktyki formalne, jak i uważność w życiu codziennym, Proponuje nowe podejście do radzenia sobie z życiowymi trudnościami, a także odmienny sposób odnoszenia się do siebie i innych - z większą dozą satysfakcji, wdzięczności, mądrości i współczucia.

Program został opracowany na Uniwersytecie w Oksfordzie w oparciu o jego wiodące w świecie badania i jest obecnie częścią dużego programu badawczego, którego wstępne wyniki sugerują jego pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz ogólny dobrostan. 

Tematyka spotkań cotygodniowych:

Tydzień 1 – Świadomość i automatyczny pilot
Tydzień 2 – Życie w myślach
Tydzień 3 – Zbieranie rozproszonych myśli
Tydzień 4 – Rozpoznawanie reaktywności
Tydzień 5 – Przyzwalanie/zostawianie własnemu biegowi
Tydzień 6 – Myśli nie są faktami
Dzień praktyki w milczeniu - "Dzień Uważności"
Tydzień 7 – Jak zadbać o siebie najlepiej?
Tydzień 8 – Podtrzymywanie i rozwijanie nowych umiejętności.

CZAS*

Osiem kolejnych sobotnich poranków od 17 lutego godz. 10.00 - 12.00 

Pomiędzy szóstą a siódmą sesją przypada “Dzień Uważności”, czyli dzień w którym praktykujemy w CISZY , unikamy rozmów ze sobą i rozmów telefonicznych w przerwach. Cały dostępny czas spędzamy w milczeniu. 

Niedziela lub sobota, godz. 8.30 - 13.00 

MIEJSCE

Szkoła Jogi Iyengara Lębork

ul. Pomorska 5C, Lębork

PROWADZĄCA

Krystyna Rybińska | nauczycielka i terapeutka podejść opartych na uważności:Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (Mindfulness Based Cognitive Therapy - MBCT) oraz FPFW (Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz 8 tyg. kursów Życia Opartego na Uważności (Mindfulness Based Living Course - MBLC) certyfikowana przez Mindfulness Association. Jedyna w Polsce nauczycielka najnowszego programu pogłębiającego uważność DEEPER MINDFULNESS: The Feeling Tone Programme, w którego prowadzeniu szkoliła się u samego jego twórcy i współtwórcy MBCT profesora Marka Williamsa. Trenerka przyszłych nauczycieli MBCT z ramienia Fundacji Rozwoju Mindfulness we współpracy z Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi zajęcia z psychologii uważności w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ciałem i oddechem.

CENA

1350 zł | Kurs uważności prowadzony przez nauczycielkę certyfikowaną przez University of Oxford Mindfulness Centre, w tym: 

8 spotkań dwugodzinnych plus 4 godziny praktyki w Dniu Uważności, potrzebne materiały, konsultacja.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozbicia płatności na raty.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ kurs organizujemy dla określonej liczby osób. O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

ZAPISY I INFORMACJE

Krysia +48 510672569 | kursy.mindfulness [AT] gmail [DOT] com">kursy.mindfulness [AT] gmail [DOT] com

Zapraszamy serdecznie 

Przejdź do góry strony

Joga Iyengara jest ścieżką holistycznego podejścia do życia i dostarcza praktycznych narzędzi do tworzenia i podtrzymywania zdrowego ciała i witalności , jasnego umysłu, emocjonalnego spokoju oraz duchowego dobrostanu. System szkolenia opracowany na podstawie ponad 75 lat nauczania przez mistrza jogi  B.K.S. Iyengara , jest osadzony w starożytnej indyjskiej tradycji oraz filozofii joga sutr Patandżalego.