Weekendowe warsztaty tematyczne 28-29.10.23

Weekendowe warsztaty tematyczne 28-29.10.23

Od wielu lat pozostaję w doświadczeniu jogi w przekazie BKS Iyengara. Jedną z wielu wartości tego przekazu, którą dostrzegam wyraźnie  po latach, jest elastyczność i poszerzanie perspektywy, wychodzenie poza uwarunkowane  postrzeganie rzeczywistości oraz otwarcie na nieznane. Na początku postrzegane jako trudne, będące poza zasięgiem, wywołujące dyskomfort…

Z wewnętrznej  potrzeby wsparcia na ścieżce, otwarcia na nowe przestrzenie, bycia w relacji,  z akceptacją i w różnorodności, w duchu współdziałania  i  współdzielenia, jakiś czas temu pojawił się pomysł, by stworzyć przestrzeń , w której spotkamy się z Wami w różnych podejściach. Mówiąc o tym samym, jednak używając różnych środków przekazu i komunikacji , pokazać piękno w różnorodności :) W sposób niewykluczający, niewartościujący, otwierający przestrzeń dla doświadczenia. 

Do współpracy zaprosiłem naszych przyjaciół Alicję i Marka Ruczko, będących pasjonatami i wieloletnimi zaangażowanymi praktykami w dziedzinach, w  których specjalizują się.   

Zapraszamy Was do Lęborka na cykl tematycznych spotkań weekendowych, który rozpoczniemy już pod koniec października 2023r. W ramach naszego spotkania odbędzie się koncert relaksacyjno - harmonizujący Spirit Tree :)

Nasze spotkanie staje się wyjątkową okazją, by spojrzeć z szerszej perspektywy na swój własny proces.

 

 

,, PIEŚŃ CIAŁA jako EKSPRESJA ŚWIADOMOŚCI ,,  

Marek :

,, Świadomość przejawia się w tańcu niezliczonych form tworzących unikalną ekspresję każdego z nas. Kiedy łączymy się z ciałem i uwalniamy blokady dla swobodnego przepływu impulsów, zanurzamy się głębiej w nurt witalnego doświadczenia siebie w przestrzeni. Staje się wtedy możliwe powołanie pieśni ciała jako organicznej manifestacji świadomości, w której puls i rytm nadawany jest przez oddech, a melodię tworzy swobodny oddech i spontaniczny ruch ciała.,,

   Zapraszam do wspólnej praktyki, w której wychodząc od wewnętrznego pulsu oddechu, będziemy eksplorować różne możliwości ruchu w przestrzeni. Zanurzając się w nurcie uważnej i otwartej ekspresji, będziemy podążać za organicznością ciała poszukując w ruchu lekkości, przepływu, radości i spontaniczności. Na koniec doświadczymy wewnętrznego rytmu w głębokiej relaksacji. 

Marek Ruczko - Wewnętrzna Harmonia

www.harmoniumstudio.pl

Andrzej :

W podejściu jogicznym tekstura ciała i rzeczywistość są jednym i tym samym. Odzwierciedlają to samo włókno. Zatem praktyka staje się zaproszeniem do eksploracji pola ciała/formy, doznań, emocji, myśli, oddechu jako ekspresji, pola/mandali Świadomości. 

Praktyka jest postrzegana jako rozpoznanie nieograniczonej przestrzeni Świadomości poprzez formę.

 Rzeczywistość w tym podejściu jest ostateczną praktyką, w której wszystko staje się okazją do rozpoznania siebie jako przestrzeni Świadomości. 

W posturalnej praktyce pierwszy kontakt z ciałem odsłania jego inercję, sztywność, słabość, ból. Ciało zwykle kojarzy nam się z solidną i zwartą formą, zastygłą przez wyobrażenia  i  projekcje.

 W praktyce obserwujemy te opory, stopniowo uwalniamy ciało z mentalnych zacisków,  oraz tendencji do zawłaszczania,  poprzez przywracanie czucia do jego struktury. Podczas tego procesu stopniowo przechodzimy od tzw. ,, wyobrażonego ciała ,, do ,, ciała czującego ,,. Pojawia się uważność i wrażliwość na odczuwanie ciała jako całości, zjednoczonego w przepływie strumienia witalnego pozycji. 

Asana staje się mudrą, symbolicznym gestem trzech energii :

  • Energii woli ( icchaśakti )
  • Energii wiedzy ( jnanaśakti  )
  • Energii działania ( kriyaśakti ).

Zapraszam do wspólnej praktyki !

Andrzej Kozłowski

 

 

Alicja :

,, W jaki sposób nasz głos przybliża nas do wewnętrznej harmonii ? Jak możemy się wspierać korzystając z potencjału naszego ciała - instrumentu ? Jak wyrażać siebie w pełnej wolności i przepływie ? 

Śpiewając swoją PIEŚŃ - ŻYCIE !

Spotkania warsztatowe o kontakcie ze sobą, dobrostanie i urzeczywistnieniu siebie z wykorzystaniem praktyk Medycyny Wibracyjnej. Praktyki są bardzo proste, nie wymagają od nas żadnego wcześniejszego przygotowania. Ten warsztat jest każdego pragnącego zmiany w swoim życiu, większej swobody w różnych jego aspektach. Głos jest jedynie i aż narzędziem do tego. Każdy z nas instrumentem, poznając ,, instrukcję obsługi ,, możemy siebie oczyszczać, stroić i zbliżać do wewnętrznej harmonii. 

Proponuję praktyki medycyny wibracyjnej, bo jest niezwykle skuteczna i dostępna. Wibracja naszego głosu oddziałuje na nasz system hormonalny i tym samym na psychiczny i fizyczny stan naszego zdrowia wspierając naszą odporność psychofizyczną i poprawiając nasz dobrostan. 

Cele spotkania warsztatowego to między innymi doświadczenie :

  • trzech rodzajów praktyki głosu : oczyszczającej, harmonizujące i energetyzującej 
  • wolności głosu, ciała
  • poczucia kontaktu ze sobą
  • poczucia jedności z innymi.

Zapraszam !

Alicja Ruczko

Kontakt: mail: studioglosu.alicja [AT] gmail [DOT] com

Alicja tel.: 691-21-33-88

Więcej:

https://www.facebook.com/alicja.ruczko/

https://www.facebook.com/StudioGlosuiDzwieku

https://www.facebook.com/SpiritTree.music

 

SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW

28.10 - 29.10.23 ( sobota - niedziela )

Koszt : 450 zł ( w tym koncert Spirit Tree ) 

 

Rozkład zajęć podczas warsztatów :

Sobota :

10.00 - 12.30 Marek / sesja BODY-MIND FLOW - ODDECH I RUCH

15.30 - 18.00 Andrzej / sesja praktyki w przekazie BKS Iyengara

19.30 - 21.00 koncert relaksacyjno - harmonizujący Spirit Tree, dla uczestników warsztatów gratis

 

Niedziela :

10.00 - 13.00 Alicja / sesja praktyki Medycyny wibracyjnej

Przerwa techniczna :)

13.30 - 15.00 Andrzej / praktyka regeneracyjna

Na warsztaty zapraszamy wszystkich samodzielnie praktykujących , bez względu na staż. Można się już zapisywać :)

Zapisy przyjmujemy drogą mailową andrzej [AT] joga [DOT] lebork.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku 150 zł do 23.10.2023 osobiście w recepcji studia lub przelewem na konto :

29 1240 3800 1111 0149 9953

Joga - Lębork Andrzej Kozłowski

ul.Pomorska 5C

84-300 Lębork

 

Istnieje możliwość noclegu w studio jogi, za opłatą.

Można przyjechać już w piątek po południu 27.10.2023 :)

Serdecznie zapraszamy !!!!

Andrzej , Alicja , Marek

 

Przejdź do góry strony

Joga Iyengara jest ścieżką holistycznego podejścia do życia i dostarcza praktycznych narzędzi do tworzenia i podtrzymywania zdrowego ciała i witalności , jasnego umysłu, emocjonalnego spokoju oraz duchowego dobrostanu. System szkolenia opracowany na podstawie ponad 75 lat nauczania przez mistrza jogi  B.K.S. Iyengara , jest osadzony w starożytnej indyjskiej tradycji oraz filozofii joga sutr Patandżalego.